یکی از الگوریتم های مهم گوگل که فقط برای سایت های نوپا و تازه تاسیس ایجاد شده است تا رفتار کاربران را بر اساس قرار گرفتن در نتایج جستجو بررسی نماید، الگوریتم سندباکس گوگل (google sandbox) می باشد. این الگوریتم برای تمامی وبمستران و افرادی که به دنبال بهینه کردن سایت برای موتورهای جستجو هستند، حائز اهمیت می باشد

سندباکس گوگل چیست؟

گاها بعضی افراد پس از کار بر روی سئو سایت خود و استفاده از روش های مختلف تقلب در سئو، سعی می‌کنند تا به صفحات اول گوگل بیایند ولی نتیجه ای نمی‌بینند. دلیل این امر، سندباکس است. سندباکس یا جعبه شنی گوگل، برای جلوگیری از تقلب در امر سئو می‌باشد و زمان آمدن سایت شما به صفحات بالاتر گوگل را بیشتر می‌کند ( این افزایش زمان بسیار متغیر است و طبق سوابق، از ۲ هفته الی ۹ ماه می‌باشد). اما چرا گوگل بعضی سایت ها را در سندباکس خود قرار می‌دهد ؟ کمی بیشتر همراه ما باشید.


چرا گوگل بعضی سایت ها را در سندباکس خود قرار می دهد؟

دلیل اصلی و مهمی که گوگل سایت ها را در سندباکس خود قرار می‌دهد، همانطور که در ابتدای متن اعلام کردیم، جلوگیری از تقلب در سئو می‌باشد و یکی دیگر از دلایل آن برای جلوگیری از بالا آمدن سریع سایت های تازه کار در نتایج گوگل می‌باشد زیرا در قدیم سایتی که تازه راه اندازی می‎‌شد در یک بازه زمانی بسیار کوتاه حتی می‌توانست به صفحه اول گوگل راه پیدا کند و بعد شاید سایت رو می‌بست و این باعث می‌شد که هرکسی به راحتی بتواند شاید سوء استفاده هایی هم کند و به صورت اسپم کلمه ای را بالا بیاورد ولی اصلاً فعالیتی در آن حوزه نداشته باشد و اهداف دیگری داشته باشد.
همانطور که گفته شد، زمان باقی ماندن در سندباکس متغیر است که عوامل اصلی برای این موضوع به این صورت اند :

۱- قدمت دامنه

هرچه عمر دامنه سایت شما بیشتر باشد و زمان بیشتری از زمان شروع کار سایتتان گذشته باشد، زمان سندباکس به مرور کاهش پیدا می‌کند و سریع تر از سندباکس گوگل خارج خواهید شد.


۲- سعی برای کار بر روی کلمات کلیدی پر رقابت در شروع سایت

بسیاری از مدیران سایت ها تصمیم دارند تا با کلمات کلیدی پر رقابت بازار به صفحه ۱ گوگل برسند درحالیکه اگر در شروع سایت، تصمیم داشته باشید تا با کلمات کلیدی برتر به صفحات بالاتر بیایید، بیشتر در سندباکس گوگل باقی خواهید ماند و در این رقابت، عقب خواهید ماند.

۳- بک لینک زیاد در شروع سایت

همانطور که در مطالب قبلی خدمتتان عرض کردیم، بک لینکی از نظر گوگل معتبر و خوب است که به مرور زمان ایجاد شود. در صورتی که شما در ابتدای شروع سایتتان بک لینک زیادی داشته باشید، کاملا مشهود است که این بک لینک را از شخص دیگری خریداری کرده اید و گوگل نیز این را خواهد فهمید. پس در شروع سایت خود، بک لینک کیلویی (به اصطلاح) خریداری نکنید، چراکه زمان باقی ماندن شما در سندباکس را افزایش خواهد داد.

برای چه مدت زمانی، سایت تحت تاثیر الگوریتم سندباکس قرار میگیرد؟

بازه زمانی که یک سایت می تواند در جعبه شن گوگل قرار گیرد،  سه تا چهار ماه میباشد که باز بسته به نوع سایت، این مقدار می تواند متفاوت باشد. عموما تمامی سایت ها این مقدار را از یک تا شش ماه در نظر میگیرند که این مدت زمان به چندین فاکتور بستگی دارد. اگر سایت شما جز سایت هایی است که درگیر کلمات و عبارات پر رقابت نیست، احتمال گرفتار شدن در این الگوریتم کمتر خواهد بود ولی اگر سایت شما در کلمات پر رقابت فعالیت می کند، می تواند طبق ساختار و استراتژی سندباکس در مدت نامشخصی تحت بررسی و آنالیز قرار گیرد.

 


 

الگوریتم Sandbox گوگل دقیقاً چیست؟

با تاسیس شدن بیش از ۳۸۰ وب سایت در هر دقیقه فضای اینترنت پر شده است دامنه جدید، بسیاریازدامنه ها عمر طولانی نخواهند داشت تمدید نمی شوند و پس از گذشت ۱ سال به Expire می انجامند آیا گوگل به چنین سایت هایی اعتماد می کند؟ خیر یا با سندباکس اصلا.دامنه ای که تازه تاسیس شده است را در نظر بگیرید، محتوا تولید شده، فاکتور های سئو داخلی و تکنیکال به خوبی رعایت شده اند حتی اوضاع لینک بیلدینگ هم بد نیست اما نتیجه ای حاصل نمی شود چرا؟علت عدم کسب جایگاه با کلمات کلیدی رقابتی در بازه های زمانی کوتاه پس از ثبت و ایندکس دامنه وجود سندباکس گوگل می باشد، اصطلاحا سایت در یک بازه زمانی چند هفته ای در سندباکس قرارمیگیرد.

 

 

 

چرا گوگل سایت ها را با الگوریتم سندباکس سازماندهی می کند؟

فرض بر این است که الگوریتم سندباکس همانند فیلتری، سایت های جدید را مورد بررسی قرار می دهد  تا بتواند از ارتباط این سایت ها با سایت های اسپم که با هدف افزایش رتبه در سایت های جدید روی کار آمده اند، مقابله نماید. در صورتی که در یک تاریخ مشخصی تعداد زیادی لینک روانه یک سایت شود، گوگل به آن سایت شک کرده و رتبه آن سایت را سریعا کاهش می دهد. بسیاری از سایت های اسپم با استفاده از ارسال زیاد لینک به سایتی، می خواهند که رتبه آن سایت را در نتایج جستجوی گوگل افزایش دهند، حال در صورتی که به عنوان یک متخلف شناخته نشوند و از الگوریتم های گوگل هم عبور کنند، اما با گذشت زمان و آپدیت شدن الگوریتم ها ، قطعا دچار جریمه و پنالتی خواهند شد. به منظور جلوگیری از این اتفاق، گوگل تمامی سایت های جدید را با الگوریتم سندباکس خود مورد ارزیابی قرار میدهد تا مبادا مشکلات این چنینی برای سایت ها ایجاد شود. شنیده ها حاکی از آن است که الگوریتم سندباکس گوگل، برخلاف دیگر الگوریتم های گوگل دارای فیلتر کاملا مجزا بوده و با دیگر فیلترها کار نمیکند.

 

 


آموزش سئو سایت ,گوگل ,سندباکس ,الگوریتم ,زمان ,لینک ,الگوریتم سندباکس ,سندباکس گوگل ,کلمات کلیدی ,بازه زمانی ,شروع سایت منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خنده و گریه آموزش سئو و بهینه سازی وب سایت دنیای دیجیتال خرید آموزش فتوشاپ مرجع با حال ترین مدهای جی تی ای سن اندرس سعید شجاعی شهید هادی مجله علمی نوترون محصولات زناشویی سی اس پاب قنات آلودگی انها قبر کیان فارسی کجاست هم خانواده سوال چگونه انسان امانت داری باشیم خلاصه درس پنجم فارسی آوازی برای وطن روش خارج گفتگو های مخفی شده در هاتگرام وصل كردن هاتكرام قطع تلگرام طلایی امروز چه ارتباطی بین کتاب و درخت وجود دارد اهنگ حرفات نمک شدن روی زخمام یادتوجان دلم حال بدم غرق نمازم کرده جای معبودمومعشوقموعبادت کرده